Український ринок
 Новини зарубіжжя

10 квітня Білий Дім повідомив, що Президент США Дональд Трамп скасував свою поїздку на «Саміт Америк», що відбудеться в столиці Перу Лімі, щоб сконцентруватися на відповіді Сполучених штатів Америки уряду Сирії щодо застосування хімічної зброї, яка за наявними даними, 7 квітня, вбила десятки цивільних осіб в місті Дума на схід від столиці Сирії. Можливі варіанти дії військових сил США варіюються від потужної серії повітряних атак, на кшталт ракетного удару по авіабазі Шайрат минулого квітня, до проведення повітряних атак , які фактично будуть спробою підірвати Сирійський режим через удар по командуванню і управлінню. Як повідомляють американські ЗМІ, перша з цих опцій включає ураження крилатими ракетами розширеного переліку цілей, такі як аеропорти, заводи, які ймовірно виробляють боєприпаси хімічної зброї, а також зенітними батареями, що найбільш вірогідно, оскільки Президент хоче продемонструвати вирішення питання без поширення присутності США на території країни.

  • Існує велика ймовірність того, що військовий удар США відбудеться впродовж наступних 48 годин. Найбільш вірогідно - у формі ураження крилатими ракетами, запуск яких відбуватиметься з морських суден в Мексиканському заливі та/або Середземному морі, аж до комбінованих повітряних атак за допомогою стратегічних бомбардувальників та керованих ракет. Якщо союзні країни (Франція, Саудівська Аравія та, потенційно, Ізраїль) візьмуть участь в цих атаках, така активність може продовжитися на кілька днів.
  • Таким чином зростає ймовірність пошкодження комерційних повітряних суден на території Сирійських аеропортів, контрольованих урядом, включаючи Міжнародний аеропорт Дамаска.
  • Усі комерційні аеропорти в Сирії також використовуються як військові бази Сирійським урядом, і знаходиться під ризиком удару з боку США. Проте, точність американських крилатих ракет чи точкових бомб мінімізує ймовірність побічного завдання шкоди населенню чи майну в цивільних терміналах. Аеропорт Латакія піддається значно меншому ризику через його роль Російської авіабази.
  • Прогнозоване використання ракет S-200 Сирійською армією у відповідь на атаку Америки підвищує ризик ненавмисного знищення будь-якого повітряного судна, включаючи комерційні авіалайнери, в межах робочого діапазону 300 км. Усі модифікації S-200 характеризуються максимальним діапазоном висот, що значно перевищує крейсерську висоту комерційних авіакомпаній. Це стосується повітряних суден, що наближаються до Бейрутського міжнародного аеропорту імені Рафіка Харірі, і в меншій мірі, Міжнародного аеропорту королеви Алії в місті Амман, які розташовані на відстані менш ніж 100 км від Сирійського кордону. 
  • Ризик в Йорданському авіа просторі нижчий через розміщення Американських протиракетних батарей «Патріот», і значно нижчий – в Ізраїльському, завдяки широкій системі протиракетної оборони. Крім того, існує ризик випадкового падіння Сирійських зенітних ракет на сусідні території, що може спричинити там супутні пошкодження та жертви.